O nás

Champions team se zaměřuje na trénink závodního karate, ve kterém patříme ke špičkám v oboru,
ale také především na funkční karate jako bojové umění.

KARATE KLUB TAMASHII z.s., IČO 14165708, sídlo: Vejprnice, Dlouhá 990, je členem Svazu Karate Plzeňského kraje a Českého svazu karate. Zaměřuje se na sportovní karate a sebeobranu.

Nechceme vychovávat agresory, ale sportovce, kteří se agresorům ubrání. Proto je pro nás karate sportem, který přispívá k celkovému rozvoji, učí nás sebeovládání, kázni, ale také úctě a respektování ostatních lidí, je naší životní cestou, na které zjišťujeme, že karatista musí být správně naladěný a připravený i uvnitř, ve svém nitru (tamashii = duše).

Obrovskou výhodou karate je také možnost „brát“ si ho všude s sebou. Mohu si zacvičit sám, ve dvou, ve třech, ve čtyřech, ale třeba i s dalšími dvaceti, třiceti kamarády, My, karatisté, můžeme trénovat v tělocvičně, doma, na louce, v lese, u řeky apod., což jsme ocenili i v nedávné době, kdy Covid všechno a všechny uzavřel.

První trénink: úterý 6. září 2022 od 16.00 do 17.00

Tréninky v září 2022
úterý od 16.00 do 17.00 (tělocvična Základní školy Vejprnice)
- čtvrtek od 15.15 do 16.15 hod. (tělocvična Základní školy Vejprnice)

Tréninky od října 2022:

- úterý od 16.00 do 17.00 (tělocvična Základní školy Vejprnice)
- čtvrtek od 15.15 do 16.15 hod. (tělocvična Základní školy Vejprnice)

Tréninky budou i od října 2022 nadále probíhat v tělocvičně Základní školy Vejprnice (úterý a čtvrtek - viz výše), neboť zatím nebyla dokončena rekonstrukce tělocvičny TJ Sokol a rovněž není možné tak velký počet dětí trénovat v "Sokolovně" (bylo by to na úkor kvality tréninku, což rozhodně nechceme). Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na vás.

Tréninky

Místo: tělocvična Základní školy Vejprnice

Hodiny:  úterý od 16.00 do 17.00 hod.
             čtvrtek od 15.15 do 16.15 hod.

Nábor: od 6. září 2022 každé úterý a čtvrtek

Všechny děti nejprve projdou přípravou, při které se postupně seznámí se základními postoji, údery, kryty a kopy. Cvičení bude rovněž zaměřeno na zlepšení obratnosti a rychlosti. Po absolvování tohoto čtyřměsíčního kurzu bude provedeno přezkoušení a výběr těch nejlepších do oddílu pokročilých. Děti, které nepostoupí, nemusí být vůbec smutné. Všechno má svůj čas, což si jako zkušení trenéři plně uvědomujeme, a proto jim bude pozornost věnována i nadále s cílem připravit je na další přezkoušení a následné přeřazení mezi pokročilé.

Trenéři

Marek Bezděk

prezident spolku, trenér

karate: od roku 1989, 1. dan, trenérská licence 3. třídy, v minulosti aktivní účast na soutěžích v kumite (krajské i celorepublikové)